Pierwsza wygrana w okresie przygotowawczym

Pierwsza wygrana w okresie przygotowawczym. UKS Orlik Mosina Futsal vs M.40 Poznań 4:3.

Sezon startuje już za miesiąc, więc i okres przygotowawczy naszych Futsalistów wkracza w decydującą fazę. Do tej pory Orły z nowym trener na czele Michałem Wasielewskim, i asystentem trenera Tomaszem Gajewskim, swoje przygotowania do nowego sezonu opierały na treningach na własnej hali, gdzie szlifowane były przede wszystkim motoryka, siła oraz elementy taktyki. Jednak przyszedł czas na pierwszy sparing, padło na dobrze nam znany zespół M40 z Poznania, który podobnie jak my od kilku lat występuje na parkietach II Ligi Wielkopolskiej Futsalu.

Mecz został rozegrany w systemie 3×20 min, bez zatrzymywanego czasu.

Pierwsza połowa była zdecydowanie na korzyść gości którzy pewnie wygrali ją 2:0.

Druga i trzecia to już dobra gra gospodarzy, co ostatecznie dało im zwycięstwo 4:3 nad zespołem przyjezdnych.

 

Celem wczorajszego sparingu było przyjrzenie się poszczególnym zawodnikom w warunkach meczowych, ponieważ do tej pory nie miałem takiej możliwości. Cały czas pojawiają się nowe twarze i proces kształtowania kadry nie jest zakończony. Sparing spełnił moje oczekiwania, po trochę chaotyczny początku, udało nam się uporządkować grę i ostatecznie zwyciężyć. Przed nami dużo pracy, a do ligi juz nie dużo czasu. Planujemy jeszcze co najmniej 2 sparingi i na początku listopada zaczynamy ligową karuzele.” – Powiedział po meczu trener gospodarzy Michał Wasielewski.

Najbliższych rywali zespołu poznamy w niedługim czasie.

Treningi drużyny odbywają się w każdy Wtorek i Czwartek o 20:30, na Hali OSiR w Mosinie, przy ulicy Szkolnej 1.

UKS Orlik Mosina – KS M40.pl Poznań 4:3 (0:2, 3:2, 4:3)

Strzelcy

1:2 Jakub Jaworski

2:2 Michał Śpiączka

3:2 Błażej Górny

4:3 Michał Śpiączka

Skład

K. Bartkowiak, B. Walkowiak, M. Dera, J. Jaworski, N. Stawik, B. Górny, T. Gajewski, Ł. Walkowiak, M. Śpiączka, P. Olczyk, Zawodnik Testowany.

Trener

Michał Wasielewski

 

Start a Conversation