Podsumowanie sezonu w wykonani naszych futsalistów.

   Sezon futsalowy dobiegł końca, nasza drużyna amRack CRB Mrówka Mosina zajęła ostatecznie 5-te miejsce w tabeli. Tracąc na trzy kolejki przed końcem nadzieję na drugą lokatę, która dawała by szansę gry w meczach barażowych o Ekstraklasę. Mimo to był to najlepszy nasz sezon, w którym uplasowaliśmy się za takimi drużynami jak Legia Warszawa, AZS UG Gdańsk, FC10 Zgierz i rewelacją drugiej części rozgrywek, zespołem Widzewa Łódź.
 

Pod wieloma względami to był ciężki sezon, wszystkim dała się we znaki pandemia. Mrówki też padły jej ofiarą, kilku zawodników musiało się z nią zmagać, na szczęście bez poważniejszych konsekwencji. Do tego kilka kontuzji i w pewnym momencie skład mocno się skurczył, na szczęście zmiennicy udźwignęli ten ciężar i mogliśmy się cieszyć z kilku bardzo ważnych zwycięstw. Których w sumie odnieśliśmy 14 (najbardziej cieszy pokonanie Legii Warszawa na własnym parkiecie), dołożyliśmy do tego 5 remisów i zanotowaliśmy 7 porażek. Co dało nam 47 pkt (warto dodać że drużyna z trzeciego miejsca zdobyła ich 50) więc było bardzo blisko. Strzeliliśmy 110 bramek z czego 35 oczek zaliczył Daniel Lebiedziński uzyskując drugie miejsce w lidze. Po stronie strat zapisaliśmy 97 straconych goli. W tym jakże udanym dla nas sezonie, bardzo brakowało nam wsparcia naszych kibiców na trybunach. Jednakże wszystkie nasze mecze były transmitowane w telewizji internetowej, a starcie z Legią Warszawa na żywo obejrzało prawie 3000 widzów. Liczymy że następny sezon pod tym kątem będzie dużo lepszy i kibice zasiądą na trybunach z głośnym dopingiem.
Szczególne podziękowania dal instytucji, bez których projekt Futsalu w Mosinie nie miał by szans powodzenia, w szczególności: Gminie Mosina, amRack, CRB Mrówka Mosina, Anton Rohr, Klieb, Bostik, PHU Martex, oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie. Już dziś zapraszamy do kibicowania w nadchodzącym sezonie 2021/2022.

Start a Conversation