TENISOWY ORLIK

Tenis ziemny w Wielkopolsce i całej Polsce staje się coraz bardziej popularny wśród dzieci i młodzieży, jest to związane z sukcesami Agnieszki Radwańskiej, Łukasza Kubota jak również Angeliki Kerber i Karoliny Woźniackiej. Gwiazdy tenisa stają się idolami dla młodych ludzi co powoduje zwiększoną ilość trenujących osób. Coraz większa dostępność do tenisa ziemnego (korty, sprzęt tenisowy) ułatwia popularyzacje tego sportu.
Nowa sekcja tenisowa powstała przy UKS Orlik Mosina – TENISOWY ORLIK ma za zadanie pomóc w nauce i rozwijaniu umiejętności tenisowych jak również zaszczepić w młodych ludziach pasji do uprawiania sportu. Celem będzie również przygotowanie dzieci i młodzieży do rywalizacji zawodniczej, poznanie zasad i reguł związanych z tenisem ziemnym. Na zajęciach treningowych będzie możliwość poznania nowych przyjaciół, rozwijać się fizycznie i intelektualnie.
System szkoleniowy Tenisowego Orlika oparty jest na programie TENIS 10, opracowanym i propagowanym przez ITF (Międzynarodowa Federacja Tenisowa), który oczywiście jest wzorcowy również dla PZT (Polski Związek Tenisowy). Nauka będzie związana z wszechstronnym rozwojem zawodnika. Dzieci do 10 roku życia szkolone przez ten program dostosowane są do odpowiedniej wielkości kortu i siatki, rodzaju piłek i wielkości i wagi rakiet.
W zajęciach Tenisowego Orlika mogą brać udział dzieci od 4 roku życia jak również młodzież w wieku szkolnym.
System szkoleniowy TENIS 10:
dzieci 4-6 lat – poziom niebieski
dzieci 7-8 lat – poziom czerwony
dzieci 9 lat – poziom pomarańczowy
dzieci 10 lat – poziom zielony
Dzieci i młodzież powyżej 10 roku życia mają opracowany system treningowy dostosowany do indywidualnych umiejętności zawodników.
W naszej szkółce w sezonie wiosna/lato 2018 powstały dwie grupy treningowe:
grupa młodsza – dzieci do lat 8 – poziom niebieski i czerwony
grupa starsza – dzieci i młodzież powyżej 8 lat – poziom pomarańczowy, zielony i inni
Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach treningowych w sekcji tenisowej UKS Orlik Mosina – Tenisowy Orlik.